Parafia św. Idziego

Adres parafii

ul. Kościelna 13
Brzeźnio 98-275
Polska

Adres kościoła na mapie - nawigacja
Parafia
w Brzeźniu
Kontakt tel. (proboszcz, kancelaria)
Metropolia

Poznańska

Diecezja
Dekanat
Złoczew

Kościół św. Idziego w Brzeźniu

Msze św. w niedzielę

8.00, 9.30, 11.30, 16.00. W czasie wakacji: 8.00, 9.30 i 11.30

Msze święte w dni powszednie

styczeń, luty, marzec, kwiecień, wrzesień, listopad – godzina 7.00 i 7.30 maj, czerwiec, październik, grudzień – godzina 7.00 i 17.00 lipiec i sierpień: poniedziałek, środa i piątek – godzina 17.00 wtorek czwartek i sobota – godzina 7.00

Aktualizacja danych
Ocena parafii
Średnia: 5 (1 głosów)
Parafia na mapie
ulica Kościelna 13, 98-275, Brzeźnio, Powiat Sieradzki, Woj. Łódzkie 13, 98-275 Brzeźnio POL

Tradycyjnie jak z każdym początkiem roku księża zaczynają informować w ogłoszeniach parafialnych o "chodzeniu po kolędzie".

Uczestnicząc w celebracji mszalnej, zazwyczaj nie skupiamy się na gestach i postawach, które są tożsame dla poszczególnych jej etapów. Nie analizujemy ich znaczenia i nie zastanawiamy się nad ich wagą. Są one wyuczone, podpatrzone już od czasów dziecięcych od naszych opiekunów.

Przyjmowanie Komunii Świętej okazuje się być sporym polem do wymiany argumentacji. Zwolennicy najbardziej obecnie tradycyjnej metody przyjmowania Komunii Św. do ust, często nie akceptują, jak uważają, modernistycznego sposobu podawania Komunii do rąk wiernego.

Parafie w okolicy

Parafia Św. Idziego  - Brzeźnio - Kościelno 6 - 0.03km
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski  - Pyszków - Pyszków 57 - 4.84km
Parafia św. Michała Archanioła  - Dąbrowa Wielka - Dąbrowa Wielka 38 - 7.82km
Parafia św. Marcina i św. Zofii  - Godynice - Godynice 6 - 8.11km
Parafia św. Jana Nepomucena  - Kliczków Mały - Kliczków Mały 49 - 8.19km