3 maja obchodzimy uroczystość  Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Święto to zostało ustanowione na prośbę polskich biskupów po odzyskaniu niepodległości i zaakceptowane przez Benedykta XV,  a zatwierdzone w 1923 r. przez Piusa XI.

Komunie planowane na najbliższe dwa weekendy będą musiały, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, ograniczyć się do uroczystości w kościele. Jednak już od 4 maja większa liczba osób będzie mogła uczestniczyć w uroczystościach kościelnych, limit wiernych przypadających na metr kwadratowych będzie wynosił 1 osoba na 15 m2, a nie jak teraz 1 osoba na 20 m2. Od 15 maja uda się  zorganizowanie skromnego  przyjęcia komunijnego oraz wesela. Imprezy  okolicznościowe będą mogły odbywać się na zewnątrz np.

12 września w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Róży Marii Czackiej – dowiadujemy się z komunikatu Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego.

Ojciec Święty Franciszek podczas uroczystości będzie reprezentowany przez kard. Marcello Semeraro, który jest  Prefektem Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych. Dokona on promulgacji dekretu beatyfikacji.  Swój komunikat kard. Kazimierz Nycz zakończył prośbą o modlitwę o błogosławione owoce beatyfikacji Sług Bożych, kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej.

Komunikaty w sprawie organizacji Pierwszych Komunii w roku 2021 wydały już m.in. archidiecezja warszawska, diecezja radomska i diecezja płocka. Wszystko wskazuje na to, że uroczystości komunijne odbędą się tradycyjnie w terminie majowym.

Tematyka artykułu: pierwsza spowiedź święta tekst, formuła spowiedzi dla dzieci 2021, formuła spowiedzi świętej tekst, pierwsza spowiedź tekst.

Pierwsza spowiedź święta jest dla dzieci dużym przeżyciem. Przed przystąpieniem do niej  należy przygotować się nie tylko poprzez zrobienie rachunku sumienia, ale też warto przećwiczyć i zapamiętać samą formułę spowiedzi.

DZIECKO: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

KSIĄDZ: Na wieki wieków. Amen.

Tematyka artykułu: mądre prezenty na komunię, prezent na komunię, prezent na komunię dla dziewczynki, prezent na komunię dla chłopca.

Pierwsza Komunia Święta jest wielkim wydarzeniem w życiu młodego człowieka, dlatego warto dobrze przemyśleć jaki prezent najbardziej będzie pasował do tej okazji i przyczyni się do zapisania jej pięknie we wspomnieniach. Mądrze wybrany upominek pomoże tej wyjątkowej uroczystości, nadać jeszcze bardziej radosny wymiar oraz podkreślić jej doniosłość.

21 lat temu papież Jan Paweł II polecił, aby do tytułu „II Niedziela Wielkanocna” dodać określenie „Miłosierdzia Bożego”. Było to spełnienie objawionych słów Jezusa, które przekazał przez św. Faustynę o tym,  że „Pierwsza Niedziela po Wielkanocy ma być świętem Miłosierdzia, a kapłani mają w dniu tym mówić duszom o tym wielkim i niezgłębionym miłosierdziu Moim”.

Uczestnicząc w celebracji mszalnej, zazwyczaj nie skupiamy się na gestach i postawach, które są tożsame dla poszczególnych jej etapów. Nie analizujemy ich znaczenia i nie zastanawiamy się nad ich wagą. Są one wyuczone, podpatrzone już od czasów dziecięcych od naszych opiekunów. Naśladujemy resztę członków wspólnoty. Wszystkie te zachowania w liturgii mają przypisane znacznie.

Przyjmowanie Komunii Świętej okazuje się być sporym polem do wymiany argumentacji. Zwolennicy najbardziej obecnie tradycyjnej metody przyjmowania Komunii Św. do ust, często nie akceptują, jak uważają, modernistycznego sposobu podawania Komunii do rąk wiernego. Ci drudzy z kolei podają liczne argumenty mówiące o tym, że Komunia podawana do rąk ma takie samo znaczenie i nie jest w żaden sposób profanacją. Jak jest w rzeczywistości? O czym należy pamiętać chcąc przyjąć Komunię Świętą do rąk?

Poniedziałek Wielkanocny jest drugim dniem świętowania Zmartwychwstania Chrystusa i należy już do Oktawy Wielkanocy. Przedłużająca się na kolejny dzień radość, podkreśla doniosłość uroczystości Zmartwychwstania Chrystusa.