Parafia Chrystusa Zbawiciela

Adres parafii

Al. Jana Pawła II 10
Przasnysz 06-300
Polska

Adres kościoła na mapie - nawigacja
Parafia
w Przasnyszu
Kontakt tel. (proboszcz, kancelaria)
Metropolia

Warszawska

Diecezja

Kościół Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu

Msze św. w niedzielę

8.00, 10.00, 11.30 (dla dzieci), 15.00 (w Karwaczu, w okresie zimowym o 14.00), 17.00 (dla młodzieży)

Msze święte w dni powszednie

17.00 i 18.00

Inne parafie w miejscowości
Aktualizacja danych
Ocena parafii
Średnia: 5 (1 głosów)
Parafia na mapie
aleja Jana Pawła II, 06-300, Przasnysz, Powiat Przasnyski, Woj. Mazowieckie, 06-300 Przasnysz POL

Orszak Trzech Króli tradycyjnie odbywa się w 6 stycznia każdego roku. W 2021 jest to środa i jest to dzień wolny od pracy. 6 stycznia Kościół obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Tradycyjnie jak z każdym początkiem roku księża zaczynają informować w ogłoszeniach parafialnych o "chodzeniu po kolędzie".

Zgodnie z dekretem opublikowanym 16 grudnia 2020 przez Kongregację do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów oraz komunikatem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski opublikowanym po spotkaniu online dnia 17 grudnia 2020 Kongregacja udziela zgody biskupom diecezjalnym na zezwolenie swoim p

Święta Bożego Narodzenia to czas pojednania człowieka z Bogiem, a także z drugim człowiekiem. Zgodnie z tradycją, spotykamy się przy wigilijnym stole, aby wspólnie przeżywać ten wyjątkowy, świąteczny czas. A tym, których zabraknie przy stole, wysyłamy bożonarodzeniowe życzenia.

Od wieków rodziny zbierają się przy wigilijnym stole, aby wspólnie i uroczyście oczekiwać na przyjście Pana Jezusa na świat. Wokół Wigilii urosło wiele tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Większość z nich ma odzwierciedlenie w Piśmie Świętym.

Mimo że świat idzie do przodu, tradycja rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole się nie zmienia. Od wielu pokoleń nie zmienia się także tradycja 12 potraw wigilijnych. Jakie to potrawy, co symbolizują i skąd w ogóle wzięła się ta liczba?

Uczestnicząc w celebracji mszalnej, zazwyczaj nie skupiamy się na gestach i postawach, które są tożsame dla poszczególnych jej etapów. Nie analizujemy ich znaczenia i nie zastanawiamy się nad ich wagą. Są one wyuczone, podpatrzone już od czasów dziecięcych od naszych opiekunów.

Przyjmowanie Komunii Świętej okazuje się być sporym polem do wymiany argumentacji. Zwolennicy najbardziej obecnie tradycyjnej metody przyjmowania Komunii Św. do ust, często nie akceptują, jak uważają, modernistycznego sposobu podawania Komunii do rąk wiernego.

Parafie w okolicy

Parafia św. Wojciecha  - Przasnysz - ul. św. Wojciecha 1 - 1.31km
Parafia św. Stanisława Kostki  - Przasnysz - ul. 3 Maja 34 - 1.67km
Parafia Św. Antoniego z Padwy  - Bartniki - Bartniki 192 - 3.55km
Parafia św. Stanisława BM  - Święte Miejsce - Święte Miejsce 1 - 5.60km
Parafia św. Stanisława Kostki  - Rostkowo - Rostkowo 20 - 6.40km