Pierwsza spowiedź święta

pierwsza spowiedź święta

Tematyka artykułu: pierwsza spowiedź święta tekst, formuła spowiedzi dla dzieci 2021, formuła spowiedzi świętej tekst, pierwsza spowiedź tekst.

Pierwsza spowiedź święta jest dla dzieci dużym przeżyciem. Przed przystąpieniem do niej  należy przygotować się nie tylko poprzez zrobienie rachunku sumienia, ale też warto przećwiczyć i zapamiętać samą formułę spowiedzi.

DZIECKO: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

KSIĄDZ: Na wieki wieków. Amen.

DZIECKO: W imię Ojca i Syna i Ducha świętego. Amen.

To jest moja pierwsza spowiedź święta.

Z pokorą i żalem wyznaję swoje grzechy…. (wyznanie grzechów).

Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie szczerze żałuję, poprawę obiecuję i proszę o pokutę oraz rozgrzeszenie.

KSIĄDZ: Wypowiada słowa nauki i zadaje pokutę, którą trzeba zapamiętać i odprawić po spowiedzi.

DZIECKO: Jezu zmiłuj się nade mną.

KSIĄDZ: I ja odpuszczam tobie grzechy w Imię Ojca i Syna i Ducha świętego.

DZIECKO: Czyni znak krzyża i mówi: Amen.

KSIĄDZ: Wychwalajmy Pana bo jest dobry.

DZIECKO: Bo Jego miłosierdzie trwa na wieki

KSIĄDZ: Pan odpuścił tobie grzechy. Idź w pokoju.

DZIECKO: Bóg zapłać.

Potem ksiądz puka w konfesjonał dając sygnał, że spowiedź została zakończona i można odejść. Doświadczeni duszpasterze radzą, żeby podczas pierwszej spowiedzi świętej dzieci nie  spisywały grzechów do zapamiętania na karteczkach. Lepiej jest wyznać mniej grzechów – 2, 3 zapamiętane niż narażać się na stres, że ktoś niepowołany znajdzie taką karteczkę. Podczas pierwszej spowiedzi można też liczyć na pomoc i wyrozumiałość księdza, który na pewno pomoże w sytuacji, gdyby dziecko zapomniało jakiegoś fragmentu formułki.