Orszak Trzech Króli 2021

Orszak Trzech Króli 2021

Orszak Trzech Króli tradycyjnie odbywa się w 6 stycznia każdego roku. W 2021 jest to środa i jest to dzień wolny od pracy. 6 stycznia Kościół obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego. Fundacja Orszak Trzech Króli (orszak.org) zachęca aby w sytuacji związanej z Covid-19 organizować tego dnia w parafiach "Mini Orszaki". W trakcie Orszaku powinien wystąpić element pokłonu przed Świętą Rodziną lub też wędrowania do szopki. "Mini Orszak" w parafii może zostać zorganizowany jeśli będzie zapewniał bezpieczeństwo sanitarne osób w nim uczestniczących, a więc osoby biorące w nim udział będą pamiętać o zachowywaniu bezpiecznej odległości od innych, będą unikać gromadzenia się w większych grupach i stosowali się do innych zabezpieczeń. Fundacja zachęca również, aby w parafiach dla większego bezpieczeństwa było organizowanych więcej niż jeden "Mini Orszaków" właśnie w celu uniknięcia dużych zgromadzeń.

Oprócz "Mini Orszaku" inną propozycją jest "Spacer Orszakowy w gronie rodziny" lub "Orszakowy Challenge Kolędowy" (nagrywanie kolęd lub pastorałek z rodzinnego śpiewania i mieszczanie nagrania w serwisach społecznościowych z hasztagiem #KoledujmyRazem).

Informacje o proponowanych formach organizacji Orszaku Trzech Króli w 2021 roku przekazuje również Episkopat Polski na stronie episkopat.pl

Orszak Trzech Króli 2021 online

Wspomniana fundacja będzie udostępniać transmisję na żywo Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2021 o godzinie 12.00. Wejdź na orszak2021streaming.pl by oglądać.

 

źródło informacji:
https://episkopat.pl/orszak-2021-w-sytuacji-zwiazanej-z-covid19/
http://orszak.org/