Nowy limit osób w kościele od 13 czerwca

Premier na konferencji prasowej w czwartek 10 czerwca 2021 zapowiedział, że nastąpi dalsze luzowanie obostrzeń. Od 13 czerwca więcej osób będzie mogło przebywać w kościołach. Połowa miejsc w świątyniach będzie mogła być zapełniona. Do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw Covid19.

Przewodniczący Episkopatu Polski Arcybiskup Stanisław Gądecki w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła w Polsce podziękował urzędującemu premierowi za decyzję o zmniejszeniu obostrzeń dotyczących liczby wiernych w kościołach i innych miejscach kultu.  Wyraził też nadzieję, „że najbliższy czas przyniesie całkowite zniesienie obostrzeń sanitarnych w wymiarze społecznym i gospodarczym, a sytuacja epidemiczna w naszej ojczyźnie wróci do normy”.

26 czerwca spodziewane są dalsze zmiany m.in. maksymalny limit zajętych miejsc w kościołach zostanie podniesiony do 75%.