Msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

W najbliższą środę 1.09.2021 r. rozpoczyna się nowy rok szkolny. Większość szkół podała już na swoich stronach internetowych terminy i kościoły parafialne, w których odbędą się Msze inaugurujące to wydarzenie. Analogicznie informacji na ten temat można szukać na stronach internetowych konkretnych parafii. Do uczestnictwa we Mszy świętej na początek roku szkolnego  szczególnie zaproszeni są uczniowie oraz ich rodzice, a także grono pedagogiczne.

Msza pierwszowrześniowa jest okazją do rozpoczęcia roku szkolnego z bożym błogosławieństwem na każdy kolejny dzień nauki. W niektórych parafiach pierwszoklasiści udają się na Mszę wraz ze swoimi tornistrami, a w kościele odmawiane jest błogosławieństwo plecaków i przyborów szkolnych. Czasem uroczysty charakter mszy jest podkreślany obecnością szkolnych pocztów sztandarowych. W trakcie mszy wierni dziękują Bogu za wakacyjny wypoczynek, wypraszają łaski dla rozpoczynających naukę i modlą się dla nich o Dary Ducha Świętego. Uczniowie uczestniczą we mszy w strojach galowych, w których pójdą potem na rozpoczęcie roku szkolnego w swoich szkołach.