Najczęstsze błędy

1. Nie powinno się bić w piersi podczas konsekracji (podczas uniesienia Hostii i kielicha). W tym momencie powinniśmy również mieć wzrok skierowany właśnie w stronę uniesionej Hostii. Jest to bardzo ważny moment, w którym możemy adorować Pana Jezusa patrząc na Niego.
  2. Zbyt wczesne wychodzenie ze Mszy Świętej.
    Wiele osób zastanawia się pewnie kiedy można właściwie wyjść z kościoła, kiedy jest rzeczywiście koniec Mszy Św. Niektórzy pewnie chcieliby uniknąć tłumu przy wyjściu, ale z kolei nie chcieliby być postrzegani źle, że za wcześnie "uciekają" z kościoła. Tak naprawdę do wyjścia z kościoła powinniśmy zacząć się kierować dopiero po zakończeniu pieśni końcowej. Pamiętajmy, że również ona należy do liturgii Eucharystii. Śpiewając ją powinniśmy stać, usiąść możemy dopiero gdy ksiądz i ministranci wejdą do zachrystii.
  3. cdn...