Lipiec - miesiąc poświęcony kontemplacji Najświętszej Krwi Chrystusa

W liście apostolskim „Inde a Primis” papież Jan XXIII zachęcał wiernych do tego, żeby w lipcu tematem swoich rozważań modlitewnych uczynili Krew Chrystusa. Również papież Jan Paweł II przywiązywał dużą wagę do jej adoracji. W 2001 roku przypominał wiernym: „Dziś zaczyna się lipiec, miesiąc, który zgodnie z ludową tradycją jest poświęcony kontemplacji Najświętszej Krwi Chrystusa, niezgłębionej tajemnicy miłosierdzia”. Nieprzypadkowo 1 lipca obchodzona jest w Kościele - Uroczystość Najdroższej Krwi Chrystusa. To uznanie ofiary Jezusa i tego, że przelał krew za zbawienie ludzkości. Wiernych zachęca się, żeby w lipcu szczególnie w swoich modlitwach rozważali ofiarę Jezusa i odmawiali litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.