Parafia św. Floriana

Inne parafie w miejscowości
Średnia: 4.3 (4 głosów)
ulica Warszawska 1B, 31-155, Kraków, Woj. Małopolskie 1B, 31-155 Kraków POL

Orszak Trzech Króli tradycyjnie odbywa się w 6 stycznia każdego roku. W 2021 jest to środa i jest to dzień wolny od pracy. 6 stycznia Kościół obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Święta Bożego Narodzenia to czas pojednania człowieka z Bogiem, a także z drugim człowiekiem. Zgodnie z tradycją, spotykamy się przy wigilijnym stole, aby wspólnie przeżywać ten wyjątkowy, świąteczny czas. A tym, których zabraknie przy stole, wysyłamy bożonarodzeniowe życzenia.

Od wieków rodziny zbierają się przy wigilijnym stole, aby wspólnie i uroczyście oczekiwać na przyjście Pana Jezusa na świat. Wokół Wigilii urosło wiele tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Większość z nich ma odzwierciedlenie w Piśmie Świętym.

Mimo że świat idzie do przodu, tradycja rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole się nie zmienia. Od wielu pokoleń nie zmienia się także tradycja 12 potraw wigilijnych. Jakie to potrawy, co symbolizują i skąd w ogóle wzięła się ta liczba?

Kościół Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo  - Kraków - ul. Św. Filipa 17 - 0.15km
Parafia Świętego Krzyża  - Kraków - ul. Świętego Krzyża 23 - 0.55km
Parafia Św. Marka Ewangelisty  - Kraków - ul. Św. Marka 10 - 0.57km
Kościół Matki Bożej Śnieżnej  - Kraków - ul. Mikołajska 21 - 0.75km