Parafia Św. Małgorzaty Panny i Męczennicy

Góra Św. Małgorzaty 38A
Góra Św.Małgorzaty 99-122

Średnia: 4.6 (5 głosów)
Góra Świętej Małgorzaty 38A, 99-122, Góra Świętej Małgorzaty, Powiat Łęczycki, Woj. Łódzkie 38A, 99-122 Góra Świętej Małgorzaty POL

Orszak Trzech Króli tradycyjnie odbywa się w 6 stycznia każdego roku. W 2021 jest to środa i jest to dzień wolny od pracy. 6 stycznia Kościół obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Święta Bożego Narodzenia to czas pojednania człowieka z Bogiem, a także z drugim człowiekiem. Zgodnie z tradycją, spotykamy się przy wigilijnym stole, aby wspólnie przeżywać ten wyjątkowy, świąteczny czas. A tym, których zabraknie przy stole, wysyłamy bożonarodzeniowe życzenia.

Od wieków rodziny zbierają się przy wigilijnym stole, aby wspólnie i uroczyście oczekiwać na przyjście Pana Jezusa na świat. Wokół Wigilii urosło wiele tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Większość z nich ma odzwierciedlenie w Piśmie Świętym.

Mimo że świat idzie do przodu, tradycja rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole się nie zmienia. Od wielu pokoleń nie zmienia się także tradycja 12 potraw wigilijnych. Jakie to potrawy, co symbolizują i skąd w ogóle wzięła się ta liczba?

Parafia Opieki Św. Józefa  - Leśmierz - Leśmierz 7/8 - 4.54km
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny  - Łęczyca - ul. Poznańska 18a - 8.02km
Parafia Świętego Andrzeja Apostoła  - Łęczyca - ul. Kościelna 4 - 8.05km
Parafia Świętego Jana Chrzciciela  - Lubień - Lubień 1 - 8.19km