Film "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie” wkrótce w kinach

Oficjalny film towarzyszący beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego  pojawi się w kinach 17 września 2021 r. Fabuła obrazu osnuta jest wokół wojennych losów księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego - przyszłego Prymasa Polski.

Akcja filmu „Wyszyński - zemsta czy przebaczenie” rozpoczyna się w 1944 r. Młody ksiądz Wyszyński zostaje kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinowskiej. Udziela się również w powstańczym szpitalu. Trudne wojenne przeżycia mają swój udział w kształtowaniu charakteru ks. Wyszyńskiego. "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie, to opowieść o człowieku, który w obliczu wojny musi dokonywać trudnych wyborów i odpowiedzieć sobie na pytanie "Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać?".

W głównej roli wystąpił Ksawery Szlenker, w filmie możemy również oglądać Idę Nowakowską, Lecha Dyblika oraz Małgorzatę Kożuchowską jako Matkę Różę Czacką.

Zwiastun można zobaczyć na profilu Kino Helios Polska na You Tube