Parafia Matki Bożej Fatimskiej

7:00; 18:00

Inne parafie w miejscowości
Średnia: 5 (1 głosów)
ulica św. Maksymiliana M. Kolbego 39, 06-400, Ciechanów, Powiat Ciechanowski, Woj. Mazowieckie 39, 06-400 Ciechanów POL

Orszak Trzech Króli tradycyjnie odbywa się w 6 stycznia każdego roku. W 2021 jest to środa i jest to dzień wolny od pracy. 6 stycznia Kościół obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Święta Bożego Narodzenia to czas pojednania człowieka z Bogiem, a także z drugim człowiekiem. Zgodnie z tradycją, spotykamy się przy wigilijnym stole, aby wspólnie przeżywać ten wyjątkowy, świąteczny czas. A tym, których zabraknie przy stole, wysyłamy bożonarodzeniowe życzenia.

Od wieków rodziny zbierają się przy wigilijnym stole, aby wspólnie i uroczyście oczekiwać na przyjście Pana Jezusa na świat. Wokół Wigilii urosło wiele tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Większość z nich ma odzwierciedlenie w Piśmie Świętym.

Mimo że świat idzie do przodu, tradycja rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole się nie zmienia. Od wielu pokoleń nie zmienia się także tradycja 12 potraw wigilijnych. Jakie to potrawy, co symbolizują i skąd w ogóle wzięła się ta liczba?

Parafia św. Tekli  - Ciechanów - ul. Augustiańska 3a - 1.72km
Parafia św. Józefa  - Ciechanów - ul. ks. Piotra Ściegiennego 11 - 1.92km
Parafia św. Piotra Apostoła  - Ciechanów - ul. Wyspiańskiego 25 - 2.22km
Parafia św. Franciszka z Asyżu  - Ciechanów - ul. Batalionów Chłopskich 10 - 3.09km