Limity na komuniach i weselach 2021

Komunie planowane na najbliższe dwa weekendy będą musiały, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, ograniczyć się do uroczystości w kościele. Jednak już od 4 maja większa liczba osób będzie mogła uczestniczyć w uroczystościach kościelnych, limit wiernych przypadających na metr kwadratowych będzie wynosił 1 osoba na 15 m2, a nie jak teraz 1 osoba na 20 m2. Od 15 maja uda się  zorganizowanie skromnego  przyjęcia komunijnego oraz wesela. Imprezy  okolicznościowe będą mogły odbywać się na zewnątrz np. w ogródkach przy lokalach gastronomicznych, a limit ich uczestników  ma wynosić maksymalnie 25 osób. Obowiązywał będzie również  limit gości  przy stoliku, a między stolikami odpowiedni dystans. Osoby uczestniczące w imprezie prawdopodobnie nie będą musiały nosić maseczek, o ile wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób będzie poniżej 15. Ponadto od 8 maja pojawi się możliwość zakwaterowania gości w hotelach, które będą działać  z obostrzeniami. Sale wewnątrz budynków zaczną być udostępnione chętnym  dopiero z dniem 29 maja i z ograniczeniem do 50% obłożenia. Od 29 maja zwiększony zostanie też limit uczestników wesel i komunii do maksymalnie 50 osób.

Tematyka artykułu: komunie limity, wesela limity, obostrzenia wesele 2021, obostrzenia komunia 2021, wesele koronawirus, pierwsza komunia święta.