Jaki prezent wybrać na Pierwszą Komunię?

Jaki prezent na I Komunię Świętą?

Tematyka artykułu: mądre prezenty na komunię, prezent na komunię, prezent na komunię dla dziewczynki, prezent na komunię dla chłopca.

Pierwsza Komunia Święta jest wielkim wydarzeniem w życiu młodego człowieka, dlatego warto dobrze przemyśleć jaki prezent najbardziej będzie pasował do tej okazji i przyczyni się do zapisania jej pięknie we wspomnieniach. Mądrze wybrany upominek pomoże tej wyjątkowej uroczystości, nadać jeszcze bardziej radosny wymiar oraz podkreślić jej doniosłość.

Prezenty pamiątkowe

Religijny i duchowy aspekt Pierwszej Komunii pięknie akcentują prezenty o charakterze pamiątki. Takie, które przetrwają wiele lat i można na nich zawrzeć okolicznościową inskrypcję, coś wygrawerować. W tej kategorii najpopularniejsze prezenty to: religijne obrazy, ikony, oprawione grafiki, pamiątkowe albumy, figurki o tematyce religijnej. Często wybór pada na wyroby z metali szlachetnych m.in. srebrne obrazki, medaliki, różańce, drobną biżuterię dla dziewcząt np. charmsy z motywem aniołków. Złote drobiazgi i dewocjonalia też mają swoich zwolenników. Na prezenty o charakterze pamiątkowym często decydują się rodzice chrzestni.

 

Prezenty modne

Wyróżnić można też kategorię podarunków komunijnych będących w określonym czasie „na topie”. Obecnie do modnych pierwszokomunijnych prezentów należą: konsole, laptopy, tablety, hulajnogi, smartfony, drony, a nawet quady. Jednym zdaniem aktualne gadżety i nowinki technologiczne, które prawie wszystkie dzieci chciałyby mieć.

 

Prezenty tradycyjne

Są też prezenty tradycyjne, od lat niezmiennie chętnie dawane z okazji Pierwszej Komunii i z nią kojarzone,  których zwyczaj wręczania  wciąż trzyma się dobrze np.  gotówka w kopercie, rower, zegarek, ładne wydanie Pisma Świętego, modlitewnik.

Inne pomysły na upominek pierwszokomunijny to: puzzle z okolicznościowym motywem, łyżworolki, aparat fotograficzny, vouchery na różne aktywności, książka odpowiednia tematycznie itp.

Wybierając prezent trzeba brać pod uwagę wymiar religijny uroczystości (powinien być on nadrzędny), zasób swojego portfela oraz dobrze byłoby znać marzenia i upodobania dziecka, które ma ów podarek z okazji Pierwszej Komunii otrzymać. Każdy doceni rozważnie dobrany prezent, zaplanowany z  zachowaniem dobrego smaku i dbałością o sprawienie radości osobie, dla której jest przeznaczony.